آیا برای اینترنت خانه به VPN نیاز داریم؟ نگاهی دقیق به ضروری ترین ابزار حفظ حریم خصوصی

Why Do I Need a VPN
Why Do I Need a VPN

دولت ها، تبلیغ کنندگان و حتی هکرها ممکن است در تلاش برای نظارت بر فعالیت های آنلاین شما باشند. بدون VPN، ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) می تواند فعالیت آنلاین شما را ثبت کرده و آن را به بالاترین قیمت پیشنهادی بفروشد. بنابراین، آیا می توانید هویت خود را با استفاده از VPN محافظت کنید؟ و آیا به VPN نیاز دارید؟

آیا در خانه به VPN نیاز داریم؟

بله، شما قطعا به یک VPN در خانه نیاز دارید. VPN یکی از ساده ترین و کارآمدترین راه ها برای محافظت از خود در فضای آنلاین است. اما VPN چیست و چگونه کار می کند؟

یک VPN داده های شما را رمزگذاری می کند و آنها را از طریق یک سرور ایمن منتقل می کند. با این وجود هیچ کسی نمی تواند کارهایی که انجام می دهید را ببینند یا موقعیت مکانی شما را ردیابی کنند.

با تهدید فزاینده حریم خصوصی توسط دولت ها، غول های فناوری و هکرها، اکنون زمان عالی برای خرید vpn, شروع استفاده از آن در شبکه خانگی است.

ولی اگر از VPN استفاده نکنید چه اتفاقی می افتد؟ اول از همه، شما حریم خصوصی و امنیت خود را به خطر می اندازید. شما می توانید هک شوید، فعالیت های آنلاین شما نظارت شود، و نتوانید به بعضی از خدمات آنلاین دسترسی داشته باشید. VPN امنیت دیجیتال شما را افزایش می دهد و یک سپر رمزگذاری شده در اختیار شما قرار می دهد.

VPN ها چگونه کار می کنند؟

VPN ها کل ارتباطات شما را رمزگذاری می کنند. رمزگذاری از شما در برابر تبلیغ کنندگان و مجرمان سایبری محافظت می کند.

وقتی VPN شما روشن است، داده های شما رمزگذاری می شوند، به سرور VPN ایمن ارسال می شوند و قبل از ارسال به مقصد اصلی رمزگشایی می شوند. هنگامی که اطلاعات برای شما ارسال می شود، همین روند رخ می دهد. حتی اگر یک هکر اطلاعات شما را در طول مسیر رهگیری کند، تنها چیزی که آنها می بینند مجموعه ای از کدهای نامفهوم است.

از آنجایی که حتی ISP شما نمی تواند بر شما نظارت داشته باشد، لازم نیست نگران باشید که دیتای شما را ثبت و به تبلیغ کنندگان فروخته شوند. این یک راه ساده و موثر برای حفظ حریم خصوصی شما است.

چرا باید از VPN استفاده کنم؟

استفاده از VPN در خانه به اندازه نصب یک آنتی ویروس مهم است و حیاتی آن. هدف اصلی VPN امنیت و حفظ حریم خصوصی است، اما آنها کاربردهای دیگری هم دارند. که در ادامه به آنها اشاره شده است.

1. از خود در برابر جرایم سایبری محافظت می کنید

در سال 2021، بیش از نیمی از با ارزش ترین دارایی شما احتمالاً به صورت پول دیجیتالی است. برای مجرمان سایبری، هویت و جزئیات مالی شما مانند طلاست. یکی از بهترین راه ها برای محافظت از اطلاعات مالی و دارای شما استفاده از VPN است.

وقتی از VPN استفاده می کنید، دسترسی مهاجمان به اطلاعات خصوصی شما بسیار سخت تر خواهد شد. حتی اگر دستگاه شما را با هک های روتر یا حملات MITM هدف قرار دهند، نمی توانند داده های شما را رمزگشایی کنند.

2. از فایروال ها و محدودیت های اینترنت عبور می کنید

VPN ها می توانند به شما در دور زدن محدودیت های اعمال شده توسط دولت ها و موسساتی مانند دانشگاه ها کمک کنند. استفاده از VPN می تواند فعالیت های شما را پنهان کند و به شما امکان می دهد از این محدودیت ها عبور کنید.

برخی از VPN ها ممکن است دچار قطعی شوند، که می تواند به طور لحظه ای فعالیت شما را آشکار کند. به همین دلیل بهتر است که از VPN استفاده کنید داری قابلیت Kill Switch است. در صورت قطع شدن VPN، این ویژگی به طور خودکار اتصال اینترنت شما را قطع می کند و فقط زمانی دوباره وصل می شود که VPN شما دوباره فعال شود.

3. حریم خصوصی شخص خود را حفظ کنید

هر کسی چه در دنیای واقعی وچه آنلاین حق داشتن حریم خصوصی دارد. اما افراد و شرکت هایی که مایلند نگاهی به فعالیت آنلاین شما داشته باشند کم نیست. در واقع، بسیاری از ISP ها از نظر قانونی مجاز به فروش داده های شما به شرکت ها، تبلیغ کنندگان، نهادهای تحقیقاتی و سازمان های دولتی هستند.

یک VPN کنترل حریم خصوصی اینترنت را به شما می دهد. وقتی آن را روشن می کنید، حتی ISP شما نمی تواند شما را ردیابی کند. اگر از خود سوال کنید که آیا باید برای خرید vpn اقدام کنم؟ پاسخ احتمالاً بله است. به خصوص اگر از جاسوسان مزاحم، فروش داده های خود و تبلیغات آنلاین آزاردهنده خسته شده اید.

4. از دستگاه های خود محافظت کنید

یک VPN می تواند از دوربین و سایر دستگاه های شما محافظت کند. یک دوربین بدون محافظت گنجینه ای برای یک مجرم سایبری است. سایر دستگاه ها، مانند مانیتورهای کودک اینترنت اشیا، زنگ های در، یا لوازم خانگی نیز می توانند آسیب پذیر باقی بمانند. VPN را روی مودم خود تنظیم کنید تا از هر دستگاهی در خانه خود محافظت کنید.

به دلایلی که در اینجا ذکر کردیم، ما قویاً استفاده از VPN را چه در خانه و چه در جاهای دیگر توصیه می کنیم. تنها با چند کلیک، می توانید امنیت آنلاین خود را افزایش دهید و از داده های خود محافظت کنید.

آیا به VPN روی گوشی خود نیاز دارم؟

تلفن ها به اندازه رایانه ها برای هکرها وسوسه انگیز هستند و گاهی اوقات بیشتر هدف جاسوسی وای فای قرار می گیرند. و اگر از ویژگی اتصال خودکار وای فای در آیفون خود استفاده می کنید، باید به ویژه وقتی خارج از خانه خود هستید مراقب باشید.

وای فای عمومی محل شکار هکرها است، زیرا اغلب امنیت ندارد و اطلاعات کاربران آسیب پذیر هستند. اگر پوشش اینترنت همراه خود را از دست بدهید، تلفن همراه شما ممکن است به طور خودکار به نزدیکترین Wi-Fi عمومی متصل شوند و شما را در معرض خطر قرار دهد. به همین دلیل است که خرید VPN برای آیفون یکی از بهترین راهکارها برای حفاظت از گوشی آیفون شما در هنگام استفاده از وای فای عمومی است.

آیا برای کسب و کار خود به VPN نیاز دارم؟

مجرمان اغلب با هدف قرار دادن دستگاه های کارمندان در یک شرکت، داده های ارزشمند را سرقت می کنند. چه در حال اجرای یک کسب و کار برای خودتان یا کار برای یک شرکت بزرگتر باشید، VPN می تواند ارزشمند باشد.

با گسترش دورکاری، مجرمان سایبری از روترها و دستگاه های خانگی ناامن استفاده می کنند. اگر شما یکی از افرادی هستید که از یک دستگاه هم برای سرگرمی و هم برای فعالیت های کاری استفاده می کنند، VPN یک راه عالی برای افزودن یک لایه امنیتی اضافی است.

آیا نداشتن VPN مشکلی ایجاد می کند؟

اطلاعات شخصی شما در معرض خطر قرار می گیرد

بدون VPN هر کاری را که به صورت آنلاین انجام می دهید می تواند توسط ISP شما و سایر اشخاص ثالث نظارت و ردیابی شود. اطلاعات حساس شما می تواند به اشخاص ثالث مانند تبلیغ کنندگان، مقامات و سازمان های دولتی فروخته شود.

مجرمان سایبری می توانند از شما جاسوسی کنند

وای فای خانگی شما نیز در معرض خطر بیشتری برای حمله مجرمان سایبری قرار دارد. نداشتن VPN روی مودم خانگی شما، به یک هکر اجازه می دهد همه دستگاه های متصل به شبکه شما و ترافیکی که از آن دستگاه ها می آید را ببیند. مجرمان سایبری می توانند از آن ترافیک جاسوسی کنند، از شما باج گیری کنند، فایل های شما را بدزدند و باعث ایجاد آشفتگی های قابل اجتناب زیادی شوند.

مکان شما قابل ردیابی است

بدون VPN آدرس IP شما در معرض دید قرار می گیرد. آدرس IP شما و آدرس های IP تمام دستگاه های متصل به وای فای خانه تان می توانند توسط مجرمان سایبری برای ردیابی موقعیت مکانی شما، دزدیده شوند.

بنابراین، آیا استفاده از VPN لازم است؟ عدم استفاده از VPN در عصر حاضر بسیار خطرناک است، بنابراین برای محافظت از امنیت خود و خانواده خود از VPN استفاده کنید. ما چک لیستی از ویژگی های یک VPN خوب را ایجاد کرده ایم که در هنگام خرید VPN باید مدنظر قرار دهید.

انتخاب VPN مناسب

مهم است که یک VPN بدون محدودیت حجمی انتخاب کنید، بنابراین می توانید سریع ترین سرعت دانلود و اشتراک گذاری را داشته باشید. عدم ثبت لاگ و رمزگذاری درجه بالا نیز ضروری است. در غیر این صورت، همان افرادی که قول می دهند داده های شما را ایمن کنند، ممکن است در نهایت باعث از بین رفتن امنیت داده های شما شوند.

نکته دیگری که باید در نظر گرفت دستگاه ها و پلتفرم هایی است که VPN می تواند در آنها استفاده شود. سهولت نصب و استفاده در گوشی هوشمند و کامپیوتر و همچنین پشتیبانی درجه یک نیز از مواردی است که در هنگام انتخاب و خرید VPN باید مد نظر داشته باشید.